EKSKURZIJA OSMAŠA U SREDNJU DALMACIJU

EKSKURZIJA OSMAŠA U SREDNJU DALMACIJU

U trodnevnoj ekskurziji od 30. rujna do 2. listopada u Srednju Dalmaciju ove je godine sudjelovalo 73 učenika osmih razreda u pratnji svojih razrednika Anite Stupac Butorac, Snježane Araminac-Šerić i Marina Pešuta te učiteljica u pratnji Nere Malbaša Kovačić i Milane Medaković Vodopić.

Na put smo krenuli ispred naše škole u 7:00 sati te se preko Bosiljeva uputili prema Srednjoj Dalmaciji.

Naše prvo odredište bio je Zadar gdje smo uz stručno vodstvo obišli grad upoznavši se s njegovom poviješću, ali i suvremenim arhitektonskim rješenjima koja privlače turiste kao što su Pozdrav suncu i Morske orgulje. Dalje smo nastavili prema Šibeniku, prošetali rivom, uskim živopisnim uličicama, zaustavili se pred katedralom sv. Jakova gdje je naša školska klapa zapjevala i okupila znatiželjne turiste.

Drugi dan bio je predviđen za posjet Sinju i Muzeju Sinjske alke, Splitu i Trogiru. U Splitu smo prošetali rivom i gradom posjetivši Dioklecijanovu palaču, Peristil, Prokurative… U Trogiru smo se jedva probijali uličicama još uvijek punim turista. Zadržali smo se pred trogirskom katedralom koja nas je kao i cijela povijesna jezgra grada očarala svojim romaničko-gotičkim stilom gradnje.

Treći dan posjetili smo NP „Krka“ do kojega smo se dovezli brodom iz Skradina. Šetali smo i upijali ljepotu slapova. Na kraju smo u mjestu Dubravi kraj Šibenika posjetili Sokolarski centar u kojemu nas je djelatnik centra – sokolar upoznao s tajanstvenim životom nebeskih lovaca – ptica grabljivica. 

Bilo je ovo nezaboravno putovanje koje ćemo uvijek pamtiti.

ODRŽANA SVETA MISA ZA POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE 2024./25.

U nedjelju, 6. listopada 2024. godine s početkom u 11 sati,  održana je sveta misa koju je predvodio velečasni Kristijan Pandl.

Tom je prigodom blagoslovio školske torbe naših prvašića te posebno blagoslovio naše ovogodišnje krizmanike i pričesnike. Tako smo započeli novu Katehetsku godinu uz pratnju svojih roditelja, učitelja i vjeroučiteljica.

MALI PLANINARI I MLADI ČUVARI OKOLIŠA

 

U subotu 5.listopada 2024.g. Mali planinari i Mladi čuvari okoliša bili su na svom prvom ovosezonskom planinarskom pohodu s učiteljicama Irenom, Ivonom i Marijanom.

Uspeli su se na najzapadniji hrvatski tisućnjak Žbevnicu. Na planinarenje su krenuli od prijevoja ceste iznad Bresta prema vrhu Žbevnica (1014 mnm), nastavili do Muzari (985 mnm) i na Špičasti vrh(957 mnm), zatim jugozapadnom padinom, kružnom stazom do planinarske kuće Žbevnica (851 mnm).
Iako se činilo da će priroda za njih pružiti demonstraciju svih vremenskih uvjeta, nebo je bilo naklonjeno te su svoje vrijeme u planini proveli na suhom i vjetrovitom danu. Nezaboravni pogledi na Istru, Sloveniju i Italiju, prefine palačinke i čaj koje je za njih pripremio domar Stipe u zagrijanom Planinarskom domu Žbevnica pretvorio je ovaj pohod u nezaboravno iskustvo.

INFORMACIJA O OBILJEŽAVANJU DJEČJEG TJEDNA 2024.

 

U tjednu od 7. do 13. listopada 2024. godine Grad Rijeka u suradnji s udrugama i ustanovama organizira obilježavanje Dječjeg tjedna, uz moto „Ljubav djeci prije svega”.

 

U tjednu od 7. do 13. listopada 2024. godine Grad Rijeka u suradnji s udrugama i ustanovama organizira obilježavanje Dječjeg tjedna, tradicionalne manifestacije koja slavi prava, potrebe i dobrobit djece. Ove godine naglasak je na životno-praktičnim i tradicionalnim vještinama, uz moto „Ljubav djeci prije svega”.

U nastavku slijede informacije o programu kako bi roditelji i djeca mogli sudjelovati u nizu edukativnih i kreativnih aktivnosti koje su pripremljene za predškolce i osnovnoškolce. U prilogu je detaljan program aktivnosti koje uključuju različite radionice i kreativne igre, smišljene s ciljem poticanja kreativnosti, učenja korisnih vještina za svakodnevni život i jačanja zajedništva.

Dječji tjedan je poseban period u kojem se cijela zajednica okreće djeci, pružajući im priliku za učenje kroz igru i zabavu.

Unaprijed zahvaljujemo na podršci i veselimo se sudjelovanju djece u Dječjem tjednu!