Datum objave: 14. studenoga 2025.
Kategorija: Naslovnica

DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA I DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

Učenici osmih razreda na satovima Likovne kulture bavili su se blackout tehnikom na temu Priča iz Vukovara Siniše Glavaševića. Svaki razred dobio je jednu od tri različite Glavaševićeve priče (Priča za tebe, Priča o ljubavi i Priča o svemiru).

Najuspješnije radove inspirirane terenskom nastavom u Vukovaru i ovim lektirnim djelom možete pogledati u nastavku.

Učenici petog razreda od papira su izradili cvjetove u bojama hrvatske zastave. Povodom Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje u holu škole tim je cvjetovima oblikovan vukovarski Vodotoranj.

Radionica i izložba

U našoj knjižnici je 11. studenog 2025. održana radionica posvećena stradanju Vukovara i Vukovaraca. Predstavnici petih, šestih i sedmih razreda izradili su plakate o vodotornju, Trpinjskoj cesti, vukovarskoj bolnici, padu Vukovara i  Vukovaru danas.

Plakati su postavljeni u školskom predvorju.

                                                 

Paljenje svijeća

U petak, 14. studenog 2025., naši učenici i učitelji odali su počast Vukovaru paljenjem svijeća u krugu škole.

Foto album možete pogledati u nastavku.

Predstava Prazne stolice

Povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, za učenike osmih razreda je u četvrtak, 20. studenoga 2025. godine izvedena predstava Prazne stolice.

Pod vodstvom vjeroučiteljice Maje Barbarić, koja je roman Igora Beleša Listanje kupusa dramatizirala, učenici 7. b Roza, Nicole, Tomislav i Noa izveli su predstavu kojom su prikazali početak ratnih sukoba u Vukovaru, viđen očima djeteta.

Zahvaljujući polaznom tekstu i glumačkoj vještini naših sedmaša, publika je emotivno doživjela prikaz međuljudskih odnosa u neizvjesnim vremenima i usvojila antiratnu poruku ovoga djela.

Pročitajte još

BOŽIĆNA PRIREDBA

BOŽIĆNA PRIREDBA

U ponedjeljak, 22. prosinca 2025. s početkom u 18 sati održana je ovogodišnja božićna priredba. Pjesme, recitacije i lijepe riječi naših učenika oduševile su publiku koja je ispunila aulu škole do posljednjeg mjesta. Priredba je imala jasnu poruku mira, nade, vjere i...

Skip to content