Našu školu je 27. veljače 2026. posjetio umjetnik Ivan Valušek koji je u 8.c održao glazbeno-likovnu radionicu. Umjetnik je prvenstveno predstavio svoj rad, nakon čega su mu učenici postavljali pitanja kako bi ga što bolje upoznali.
Učenici su doznali da se umjetnik bavi eksperimentalnom i ambijentalnom glazbom. Njegov stil često spaja meditativne tonove s modernim pristupom stvarajući zvučne pejzaže koji prate njegove umjetničke performanse i izložbe. Učenici su na drugom satu Likovne kulture crtali svoje unutarnje pejzaže u likovnoj tehnici koju su sami odabrali. Tijekom cijeloga sata gostujući umjetnik je svirao na vlastoručno izrađenim eksperimentalnim instrumentima raža i morin khur te im na taj način otkrio slike podsvijesti koje su duboko ukorijenjene u svakom od nas.
Meditativna muzika svakog je učenika odvela na osobno spiritualno putovanje, što je rezultiralo izvrsnim učeničkim unutarnjim pejzažima.
Mali planinari i čuvari okoliša posljednji dan veljače proveli su aktivno, uspinjući se grebenom Rebar do vrha Točila (359 m n/v).
Jednim dijelom puta hodali su stazom kojom su nekada davno prolazile i grobničke mlikarice koje su pješice nosile u grad kravlje mlijeko na prodaju i istovremeno su, sve što su kupile u gradu, nosile istom rutom kući.
Iako ovaj put planinari nisu bili nagrađeni vidicima jer ih je putem pratila magla, nimalo razočarani napunili su se pozitivnom energijom zahvaljujući kvalitetno provedenom vremenu u dobrom društvu i na svježem zraku.
Proteklog vikenda, 21. i 22. veljače 2026., dvorana na Zagrebačkom velesajmu ugostila je najbolje mlade višebojce na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske. Ponosni smo što možemo objaviti da su učenici naše škole ostvarili iznimno zapažene rezultate i kući se vratili s medaljama.
Lovro Suzić, učenik 5.a razreda, okrunio se titulom državnog viceprvaka! Lovro je dominirao stazom pobijedivši u utrci na 400 metara, dok je u bacanju kugle bio treći. Odličnu formu potvrdio je i četvrtim mjestom u skoku u dalj te desetim mjestom u utrci na 55 metara s preponama.
Borna Gregor, učenik 8.a razreda, također se popeo na postolje osvojivši brončanu medalju u petoboju. Borna je briljirao u dvije discipline – odnio je pobjede u bacanju kugle i u napornoj utrci na 800 metara, što mu je osiguralo ukupno treće mjesto u državi.
Kiara Pajdak, učenica 5.a razreda, ostvarila je hvalevrijedan plasman u iznimno jakoj konkurenciji. Kiara je zauzela ukupno deseto mjesto u višeboju, a posebno se istaknula u utrci na 55 metara s preponama, u kojoj je dotrčala do sjajnog šestog mjesta.
Čestitamo Lovri, Borni i Kiari na trudu, sportskom duhu i vrhunskim rezultatima kojima su predstavili našu školu!
U spomen na dan kada je 1483. godine tiskan Misal po zakonu Rimskog dvora, prva knjiga na hrvatskom jeziku, 22. veljače obilježava se Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva. Tim je povodom u školskoj knjižnici upriličena izložba radova inspiriranih ovim povijesnim hrvatskim pismom.
Učenici petih razreda slikali su glagoljska slova u paru s latiničnima, po principu pozitiva i negativa. Izložba najuspješnijih radova postavljena je školskoj knjižnici, ali i na panoima u ostalim školskim prostorima. Povijest glagoljice predstavljena je plakatom koji su izradili učenici šestih razreda, a izložba je upotpunjena i taktilnom slovaricom, nastalom pred nekoliko godina, tijekom školskog projekta posvećenog upravo glagoljici.
Na izložbu pozivaju kreativni straničnici na kojima su spojeni motivi grada Rijeke s glagoljskim slovima, a koji su izloženi na staklenim pregradama školske knjižnice.
Posljednje srijede u veljači i naša se škola pridružila međunarodnom obilježavanju Dana ružičastih majica. Crtali smo, izrađivali plakate s porukama protiv nasilja te obukli simbolične ružičaste majice u znak solidarnosti sa žrtvama vršnjačkoga nasilja.